Severské země a jejich devět světů

5. září 2012 v 16:00 | Mirek |  Vikingové
Obyvatelé severských zemí věří že středem všech věcí je obrovský strom Uggdrasil. Jeho mohutné kořeny a větve překlenují zející prázdnotu mezi devíti různými světy. Každý z těchto světů je buď domovem nějakého přítele, nebo nepřítele lidí. V nitru těchto zemí se nacházejí, obrovské zářivé síně i ponuré chatrče, fantastická stvoření a odporní netvoři.

Devět světů:

Asgard-je domovem Aesiru, nejvyšších bohů. Tato bohatá země oplýví zlatými poli a průzračnými řekami. Bohové mají v Asgardu své vlastní kousky země a v nich každý vlastní nějakou síň, kterou nazývá svým domovem.

Vanaheim-je domovem starých bohů země nazývaných Vanir. V těchto svěžích zelených krajinách, kde je věčné léto, zasedají ti nejvyšší vládci luk a lesů.

Alfheim-je domovem elfů. Tento svět byl svěřen bohu Freyovi, když byl ještě dítětem. Zářivé slunce sem nemusí ani svítit, protože lidé jsou tu zářivější a jasnější než jeho zářivé oko.

Midgard-je svět obývaný smrtelníky. Tyto kraje jsou lákavou studnicí pokladů pro lidi z jiných světů; jsou tržištěm, na němž se dá najít štěstí, nebo třeba i manželka.

Jötunkeim-je světem, po kterém šlapoe ledoví i kamenní obři a nazývají jej svým domovem. Je to místo obrovských síní a hor. Obří král Thyrm, jenž je nepřítelem boha Thóra a zlodějem, který ukradl Thórovo kladivo, žije právě tu.

Svartolfheim-je podzemní říší výhně a zvonivých úderů kladiv. Tento ponurý svět se krčí pod zlatou zemí Alfheimu a je domovem trpaslíků. Ani jeden paprsek světla sem nedopadá kromě záře z jejichrozpálených dílen.

Muspelheim-je domovinou ohnivých obrů, kteří jsou vždy připraveni bojovat. Vládne jim král Surtr, jenž má místo očí dva žavé uhlíky, a jeho hordy obrů z Muspelheimu jsou vždy připraveni zahrnout Midgard a Asgard svým vztekem.

Nilfheim-je podivná, opuštěná země ledu a mlhy; je místem bloudění a zapomnění. Jejím jediným požehnáním je studna, kterou vikingové nazývali Hvergelmir, z níž vyvěrají řeky všech ostatních světů.

Helheim-je pochmurné místo ovládané krutou vládkyní: položivou- polomrtvou obryní. Zde ve věčných mlhách Helheimu, chodí nešťastné duše, jež nepadly ve spravedlivém boji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

V jakém z těchto devíti světů byste chtěli žít?

Asgard 0% (0)
Vanaheim 0% (0)
Alfheim 66.7% (2)
Midgard 0% (0)
Jötunkeim 0% (0)
Svartolfheim 0% (0)
Muspelheim 33.3% (1)
Niflheim 0% (0)
Helheim 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama